Naše služby

Ošetrenia

Preventivna

Prevencia

Prevencia nie je iba slovo, v našom zariadení na prevenciu kladieme veľký dôraz. Preto našich pacientov pravidelne objednávame na preventívne prehliadky a dentálnu hygienu, čím sa snažíme udržať zdravé zuby a zdravé ďasná.

service3-2

Vstupné vyšetrenie

Prvé ošetrenie celej ústnej dutiny vykonávame pomocou vyšetrovacích inštrumentov a preventívnych RTG snímkov. Vstupná prehliadka zahŕňa kontrolu ďasien, jazyka, kĺbov, sliznice, zubov. Na našom RTG prístroji Vám zhotovíme snímky na ktorých môžeme vidieť skryté kazy pod výplňami, kazy a v medzizubných priestorov.

DentalnaHyg

Preventívna prehliadka

Naši pacienti majú preventívnu prehliadku zadarmo deti do 18 rokov dvakrát do roka, dospelí pacienti raz ročne. Preventívna prehliadka zahŕňa vyšetrenie celej ústnej dutiny s odporučením domácej starostlivosti.

Dieta

Rodinná stomatológia

Ošetrujeme rodičov aj ich detičky a tým zabezpečíme starostlivosť o ústnu dutinu po celý život.

Zobraziť viac

Názor, že mliečne zuby nie sú dôležité, nemajú korene a netreba ich plombovať je absolútne chybný a škodlivý. Čas venovaný zúbkom v detstve sa na ich stave premietne v dospelosti. Nebezpečenstvo prvých zúbkov je nielen v nedostatočnej hygiene. Ich najväčším nepriateľom je cukor. Dlhé cmúľanie cumlíka, pitie z cumlíkovej fľašky alebo cmúľanie si prstov môže viesť k nerovnomernému vývoju čeľustí, čo môže mať za následok v neskoršom veku nerovnosť zubov a iné chyby ortodontického charakteru. Dieťa by malo navštíviť zubára v čase keď sa mu prerežú prvé zúbky. Čím skôr prebehne prvá návšteva, tým väčšia je šanca že dieťa sa nebude báť zubára. Táto návšteva by nemala znamenať ošetrenie, malo by isť len o prvý kontakt so zubárom. Bolesť, opuchnuté ďasná alebo hnedé zuby vášho dieťaťa by nemali byť dôvodom k prvej návšteve zubára. V takomto prípade sa tento prvý kontakt môže stať traumatizujúcim zážitkom, ktorý často pretrvá aj v dospelosti. Každé dieťa je iné a má iné nároky v rôznom veku, preto k nim vždy pristupujeme individuálne. Pri ošetrení postupujeme s veľmi citlivým psychologickým prístupom.

Chir

Dentálna hygiena

Dentálnu hygienu v našom zariadení vykonávajú kvalifikované dentálne hygieničky s príslušným vzdelaním a dlhoročnou praxou. 

Zobraziť viac

Dentálna hygiena je neoddeliteľná súčasť starostlivosti o ústnu dutinu. Profesionálnym odstránením povlaku a zubného kameňa predchádzame vzniku zubného kazu a parodontitídy a tiež rôznym komplikáciam v ústnej dutine a tým ušetríme nemalé finančné prostriedky spojené s ošetrením týchto komplikácii. Návštevy u dentálnej hygieničky sú rozdelené podľa závažnosti stavu Vašich úst. Dentálna hygiena je najúčinejšia preventívna metóda, v našom zariadení. Pravidelnou návštevou dentálnej hygieničky predchádzame vzniku kazu, vzniku parodontitídy, udržiavame zdravie úst v určitej rovnováhe, je najdôležitejšia súčasť liečby parodontitídy. Ošetrenie spočíva vo vyšetrení celej ústnej dutiny a zdravotného stavu, následne sa navrhne plán ošetrenia. Motivácia a inštruktáž s kefkou, medzizubnou kefkou a dentálnou niťou je súčasť ošetrenia. Pri ošetrení používame ultrazvuk, ktorý nám rozruší nánosy zubného kameňa a následne musíme odstrániť zvyšky kameňa ručne, scalerom alebo kyretou aby sme zabezpečili hladký povrch zuba. Leštenie zubov sa vykonáva abrazívnymi pastami. Pigmenty a rôzne zafarbenia zubov odtraňujeme AIR FLOW- om, čo je zmes prášku a vody.

Bielenie

Bielenie zubov

Bielenie zubov nám dnes poskytuje možnosť dosiahnuť vytúženú farbu zubov. 

Zobraziť viac

K dispozícii sú viaceré možnosti bielenia zubov. Ponúkame bielenie zubov pomocou bieliacej lampy Swiss Master Light. Je to veľmi progresívny spôsob bielenia zubov, ktorého najväčšou výhodou je, že výsledok sa dostaví okamžite, to znamená, že v jednej návšteve zubnej ambulancie odchádzate s vybielenými zubami, pričom intenzitu bielenia si môžete sami ovplyvniť. Mechanizmus bielenia bieliacou lampou spočíva v tom, že na zuby ktoré sú zbavené zubného kazu a zubného kameňa sa nanáša špeciálny gél s obsahom karbamid peroxidu a následne sa aplikuje žiarenie z bieliacej lampy, ktoré je katalyzátorom, t.j. urýchľovačom celej reakcie. Domáce bielenie delíme na denné alebo nočné je rokmi osvedčená metóda. Princíp spočíva v tom, že Vám na základe odtlačkov zhotovíme špeciálne nosiče bieliaceho gélu. Bieliaci gél si sami nanášate do týchto nosičov a vkladáte si ich do úst. Dĺžka pôsobenia bieliaceho gélu je rozdielná podľa toho či ide o denné alebo nočné bielenie. Bielenie zubov možno aj v tomto prípade prerušiť v momente, keď zuby dosiahli požadovaný odtieň. Tretí spôsob bielenia je bielenie systémom Tres-white. Ide o bielenie zubov pomocou prefabrikovaných pások napustených bieliacim gélom. Toto bielenie je vhodné na jemné zmeny odtieňa zubov alebo na tzv. refreshing (osvieženie) farby zubov. Zmena farby po bielení zubov je trvalá.

Zuby

Ošetrenie zubov

Najčastejším ochorením zuba je zubný kaz. Zubný kaz sa lieči výplňou alebo tzv. plombou.

Zobraziť viac

Tým sa stáva ošetrenie zubov výplňami zákrokom, s ktorým sa človek stretne najčastejšie. V moderných ambulanciách sa môžete stretnúť najčastejšie s dvomi základnými typmi výplní. Na ošetrenie korunkovej časti zuba v našom zariadení používáme kvalitné výpňové materiály ( dózovaný amalgám, skloionomerné cementy, biele fotokompozitné výplne. Biele plomby postupne však vytláčajú klasické amalgámové plomby do sféry tzv. sociálnych výplní pretože amalgám je lacnejší, ľahšie sa spracúva a nevyžaduje toľko času. Samozrejme stopercentný estetický aj technický výsledok Vám môže zaručiť len šikovný a skúsený lekár. Materiály, ktoré používame na zhotovenie výplní pochádzajú výhradne od renomovaných značiek a patria medzi najdrahšie na trhu.

endodoncia

Endodoncia

Endodoncia – je časť stomatológie, ktorá sa zaoberá ošetrením dreňovej dutiny zubov a koreňových kanálikov. 

Zobraziť viac

Jedná sa o jednu z najzaujímavejších častí stomatológie, ktorá je pomerne náročná na techniku a čas. Pri endodontickom ošetrení sa u nás používa apexlokátor – elektrický prístroj, ktorý meria presnú dĺžku ošetrovaného koreňového kanálika. V našej praxi používame najmodernejšie prístroje, ktoré v sebe spájajú apexlokátor a rotačný prístroj na opracovanie koreňových kanálikov. Tento prístroj zaručuje, že nástroj, ktorým opracovávame samotný koreňový kanálik nikdy neprenikne cez koniec koreňového kanálika do okolitej kosti – čo je pri endoncii mimoriadne dôležité. Na vyplnenie mechanicky opracovaného koreňového kanálika používame techniku plnenia teplou gutaperčou (BeeFill) čo zaistí dlhodobý stabilný výsledok ošetrenia bez rizika vzniku chronických zápalov pod koreňom zuba.

parodontologia2

Parodontológia

Zaistíme Vám aj starostlivosť o Vaše choré ďasna a závesný aparát zubov – parodontitídu. 

Zobraziť viac

V spolupráci s dentálnymi hygieničkami Vám vykonáme základné ošetrenie zápalu ďasien ale tiež prípadnú chirurgickú liečbu parodontitídy vrátane tkanivovej regenerácie ( doplnenie defektov tvrdých a mäkkých tkanív v okolí postihnutého zuba ).

stomatochirurgia

Stomatochirurgia

Naše zdravotnícke zariadenie ponúka a prevádza chirurgické výkony v ústnej dutine. 

Zobraziť viac

Ponúkame extrakciu neprerezaných zubov, resekcie koreňov, odstránenie menších kostných útvarov, drobných nádorov mäkkých tkanív- sliznice úst, pier a pod. Vykonávame taktiež úpravy mäkkých a tvrdých tkanív pred zhotovením zubných náhrad. Stomatochirurgická ambulancia je plne vybavená stomatochirurgickým inštrumentáriom, jednorázovými pomôckami, čo umožňuje našim chirurgom vykonávať široké množstvo rôznych chirurgických zákrokov. Jednorázový materiál zabezpečuje vysoký hygienický štandard a bezpečnosťpre našich pacientov. Väčšina chirurgických zákrokov sa vykonáva ambulantne v zubárskom kresle. Stomatochirurgické výkony vykonávajú maxilofaciálni chirurgovia s dvomi atestáciami a dlhoročnými skúsenosťami.

Dental

Implantáty

Zubné implantáty sú plnohodnotnou náhradou stratených zubov. 

Zobraziť viac

Môžeme nimi ošetriť skoro každý defekt chrupu. Ako umelý koreň tvorí stabilný základ pre dlhodobé upevnenie korunky, môstika alebo snímateľnú protézu. Pri ošetrení zubným implentátom odpadá nutnosť brúsenia vlastných často neporušených zubov. V našej praxi používame implantačné systémy – Ankylos a Bredent. Tieto implantačné systémy patria medzi najspoľahlivejšie v implantológií, umožňujú veľmi bezpečné a spoľahlivé zavádzanie zubných implantátov do bezzubých oblastí. Implantáty sa používajú ako náhrada stratených koreňov zubov a sú zavádzané do čelustnej kosti. Sú to vlastne „skrutky“ osadené do kosti čeluste. Dokážu nahradiť jednotlivé zuby, skupiny zubov, aj celý chrup. Zubné implantáty rôznym spôsobom otvárajú cestu na vyhnutie sa bezzubosti resp. snímateľnej protéze.Sú zhotovené z biologicky neutrálneho titanu, ktorý ľudský organizmus príjma veľmi dobre. V procese hojenia prirastie kosť ku implantátu, ktorý je potom v kosti pevne zakotvený.

service3-1

Protetické ošetrenie

Protetika sa zaoberá rekonštrukciou poškodených a náhradou chýbajúcich zubov. 

Zobraziť viac

Náhrada je často nevyhnutná nielen z estetických ale aj funkčných dôvodov. V našej zubnej praxi sa zaoberáme protetickým ošetrením na vysokej úrovni. Pacientovi navrhneme najoptimálnejšie riešenie defektu chrupu, vysvetlíme všetky alternatívy a samozrejme toto riešenie aj zrealizujeme v spolupráci s renomovanými zubnými laboratóriami. Protetické ošetrenie zahŕňa ošetrenie korunkami, mostíkmi a snímateľnými protézami. Ak pacient má vhodné podmienky na fixnú protetiku snažíme sa uprednostniť túto variantu. Fixná protetika je vždy estetickejšia ako snímateľná, nehovoriac o pocitoch pacienta v ústach. Pevne nacementovaný mostík v ústach, človek vníma ako vlastné zuby.

keramické-korunky

Keramické korunky

Ide o osvedčené ošetrenie poškodených alebo chýbajúcich zubov. napodobeninu zuba.

Zobraziť viac

Ku klasickým riešeniam patrí kovokeramická korunka. Ide o kombináciu kovového plášťa, ktorý pokrýva pahýľ zuba a porcelánového plášťa, ktorý zabezpečuje dokonalý estetický výsledok. Každý zub je modelovaný individuálne zubným technikom tak, aby bol dosiahnutý presný tvar aj farba pôvodného zuba. Nadštandardným riešením je celokeramická korunka. Princíp je podobný ako u kovokeramickej korunky, lenže kovový plášť je nahradený porcelánovým. Výhoda celokeramickej korunky je v tom, že sa ňou dá dosiahnuť ešte presvedčivejší estetický výsledok. Celokeramická korunka má totiž lepšiu priepustnosť svetla a pomocou špeciálnych zmesí porcelánu laborant vytvorí vernú

Chirurgia

Snímateľné protézy

Prichádzajú na rad, keď došlo k výrazným stratám zubov a tieto defekty nie je možné ošetriť mostíkom. 

Zobraziť viac

Snímateľné protézy sa rozdeľujú na čiastočné a totálne. Čiastočne snímateľné protézy zhotovujeme u pacientov, ktorí ešte majú zvyškový chrup o ktorý sa protéza opiera. Opäť existujú riešenia štandardne a nadštandardne. Štandardné riešenie je, keď sa protéza o zachované zuby uchytáva pomocou spôn, tzv. háčikov. Nadštandardným riešením je, keď sa protéza uchytáva o zuby zásuvnými spojmy. Zásuvný spoj je špeciálny mechanizmus, skrytý v tele protézy a pripevnený na zub. Pomocou neho sa protéza pevne prichytí k zachovaným zubom a zabezpečí vysoký komfort pri nosení. Celkové, totálne protézy prichádzajú do úvahy pri úplnej strate zubov. V ústach držia len priľnavosťou k ďasnám a podnebiu.